Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko narodowe na targach Seoul Food and Hotel 2019 w Seulu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Aleksandra Fórmaniak | 2019-06-07 10:39:20
polandtastesgood, food, polishfood, poland, kowr

W dniach 21-24 maja 2019 r. odbyła się 12 edycja targów Seoul Food and Hotel 2019 w Seulu w Korei Południowej. W ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych KOWR po raz drugi zorganizował na tych targach stoisko narodowe pod hasłem „Poland tastes good”.

Seoul Food and Hotel to największe i najbardziej znane międzynarodowe targi spożywcze w Korei Południowej, skupione w znacznej części na imporcie żywności. Ich celem jest umożliwienie nawiązywania współpracy między koreańskimi i zagranicznymi firmami działającymi w branży spożywczej.

Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 90 m2 swoją ofertę prezentowało 12 polskich firm oferując m.in. ekologiczne soki owocowe i produkty z aronii, produkty mleczarskie, słodycze, zdrowe przekąski, żywność funkcjonalną, mięso z indyka i kurczaka, draże i produkty powlekane wykorzystywane w cukiernictwie oraz kawior.

Organizatorzy targów zapewnili dodatkowo spotkania biznesowe pomiędzy odwiedzającymi targi a firmami prezentującymi produkty, dzięki czemu również polskie firmy skorzystały z możliwości zaprezentowania swojej oferty produktowej i odbycia rozmów B2B z koreańskimi przedsiębiorcami. Ponadto podczas targów, polscy przedsiębiorcy obecni na stoisku narodowym KOWR, mieli możliwość przeprowadzenia indywidualnych spotkań z przedstawicielami koreańskich firm, które zostały zarekomendowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe (ZBH) PAIH w Seulu.

Każdego dnia targów na polskim stoisku narodowym odbywały się zorganizowane przez KOWR pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym.

W dniu 20 maja 2019 r. w ramach misji handlowej dla polskich przedsiębiorców obecnych na stoisku narodowym, KOWR zorganizował objazd po sklepach wielkopowierzchniowych w Seulu w ramach tzw. store-check. Uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia dwóch sieci handlowych: Emart i Lottemart.

Dodatkowo podczas zorganizowanego dla uczestników misji handlowej seminarium, Pan dr Arkadiusz Tarnowski, Kierownik ZBH PAIH w Seulu omówił specyfikę rynku koreańskiego oraz warunki dostępu produktów importowanych do koreańskich sieci.

Ostatniego dnia targów polskie stoisko odwiedzili Ambasador RP w Korei Południowej, Pan Piotr Ostaszewski oraz Kierownik ZBH PAIH w Seulu, Pan dr Arkadiusz Tarnowski, którzy spotkali się z obecnymi na stoisku przedsiębiorcami.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowe...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Maszyny i urządzenia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowej,...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert