Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko narodowe na targach Internationale Grüne Woche IGW w Berlinie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Dymek | 2020-02-20 11:02:40
polandtastesgood, food, polishfood, poland, kowr

W dniach 17-26 stycznia 2020 r. po raz 85. odbyły się w Berlinie międzynarodowe targi rolno-spożywcze zwane „Zielonym Tygodniem”.

Podczas tegorocznej edycji targów Polska reprezentowana była przez KOWR oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stoisku o powierzchni 143 m2 w Hali nr 11.2, a także przez Urzędy Marszałkowskie Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego i Dolnośląskiego na stoiskach o łącznej powierzchni 193 m2 oraz przez Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych na stoisku o powierzchni 56 m2, a także kilka stoisk indywidualnych firm w innych sektorach.

 

Uroczystego otwarcia polskiego stoiska narodowego w dniu 17 stycznia 2020 r. dokonali: Pan Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. Rolnictwa oraz Pan Grzegorz Pięta – Dyrektor Generalny KOWR. Na stoisku obecni byli również przedstawiciele Ambasady RP w Berlinie Pan Janusz Styczek – Zastępca Ambasadora, Pani Ewa Kowalewska-Borys – I Sekretarz oraz przedstawiciele MRiRW.

 

Targi "Grüne Woche" w Berlinie należą do największych światowych wystaw żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Każdego roku prezentowana jest szeroka gama międzynarodowych produktów spożywczych wszystkich typów: owoce, warzywa, nabiał, pieczywo i ciasta, wędliny oraz kiełbasy, owoce morza, napoje, przyprawy, a także maszyny rolnicze i ogrodnicze, artykuły wędkarskie i rybackie, zwierzęta hodowlane i domowe.

 

Na polskim stoisku narodowym zorganizowane zostały stanowiska informacyjno-promocyjne dla polskich przedsiębiorców, na których 14 firm mogło prezentować swoją ofertę oraz prowadzić sprzedaż produktów. Oferty podwystawców prezentowały bogaty przekrój produktów: wyroby z gęsi, przetwory z owoców i warzyw - konfitury, syropy owocowe, kiszonki, zakwas buraczany, przetwory z borówki – konfitury, soki, produkty fermentowane, śmietany, twarogi, masło, kawior z jesiotra, ostropest plamisty, dziczyzna, pieczywo i ciasta, sok ekologicznej z jagody kamczackiej, orzechy laskowe, razowe ciastka, musli, precle, pieczywo, piwo niepasteryzowane tradycyjne oraz kawa.

 

Przez pierwsze trzy dni targów zapewniona została przez KOWR oprawa muzyczna polskiego stoiska narodowego, w której odwiedzający mogli posłuchać polskich utworów biesiadnych i rozrywkowych. Podczas wszystkich dni targowych na stoisku odbywały się pokazy kulinarne prowadzone przez polskich szefów kuchni, które przybliżały gościom smaki polskiej kuchni, a przez to również polską tradycję i kulturę kulinarną.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowe...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Maszyny i urządzenia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowej,...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Wentylacja pomieszczeń czystych – usługi pomiarowe

Nawiążemy współpracę z firmami projektującymi systemy wentylacji w pomieszczeniach czystych (Clea...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert