Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko narodowe na targach Foodex Japan 2021

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ewa Kozanecka | 2021-03-18 17:16:20
polandtastesgood, food, polishfood, poland, kowr

12 marca br. w Tokio w Japonii zakończyły się jedne z największych międzynarodowych targów branży spożywczej w tym kraju - Foodex Japan 2021, podczas których Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zgodnie ze strategią określoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizował polskie stoisko narodowe.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz szereg wprowadzonych ograniczeń, w tym w lotniczym osobowym ruchu międzynarodowym, w zorganizowanym przez KOWR stoisku informacyjno-promocyjnym nie mogli osobiście uczestniczyć polscy przedsiębiorcy. Mimo tego odwiedzający targi mieli możliwość zapoznania się z prezentowaną na polskim stoisku ofertą produktową 21 polskich firm reprezentujących następujące grupy produktowe: produkty ekologiczne, soki i napoje, produkty śniadaniowe, słodycze, makarony, mrożone warzywa i owoce, produkty mleczarskie oraz mięsne.

Stoisko obsługiwane było przez obecnych na miejscu przedstawicieli Ambasady RP oraz Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tokio, którzy prezentowali polski sektor rolno-spożywczy i udzielali informacji o polskiej ofercie produktowej.

Ponadto polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador RP w Japonii Pan Paweł Milewski, a także przedstawiciele japońskich urzędów państwowych: Pan Minoru Kihara – Specjalny Doradca Premiera Japonii i Pan Shigetoshi Ikeyama z Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa MAFF.

Wizyty oficjalne przeplatane były spotkaniami z japońskimi importerami i przedstawicielami sieci handlowych, niezmiennie poszukującymi nowych, konkurencyjnych produktów.

Polska oferta eksportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a nawiązane kontakty pozostaną doskonałą okazją do dalszych rozmów.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowe...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Maszyny i urządzenia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowej,...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Wentylacja pomieszczeń czystych – usługi pomiarowe

Nawiążemy współpracę z firmami projektującymi systemy wentylacji w pomieszczeniach czystych (Clea...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert